UPDATE Cornelia Naum, mama premierului Victor Ponta, audiata in calitate de martor la DNA Ploiesti: Sunt soacra, nu consilier
Ora 11:15 Mama premierului Victor Ponta a plecat de la sediul DNA Ploiesti. Intrebata daca este consilier la vreuna din firmele ginerele sau, Iulian Hertanu, ea a raspuns doar: "Sunt soacra, nu consilier".
Avocatul Corneliei Naum, Bogdan Vlad, a precizat ca aceasta "are un contract de munca part-time cu societatea fiicei dansei", precizand ca "sigur ca a participat la niste discutii intre niste persoane care au calitate in acest dosar. Despre asta s-a discutat" la DNA, a precizat avocatul.
Bogdan Vlad a mai precizat ca mama premierului are calitate de martor in acest dosar ''si va ramane cu aceasta calitate in cauza''.
Cornelia Naum a ajuns la sediul DNA Ploiesti, joi, in jurul orei 9:15, venind singura.
Asteptata de jurnalisti, care i-au pus o serie de intrebari despre calitatea in care va fi audiata si daca stia despre afacerile ginerelui sau, Iulian Hertanu, Cornalia Naum a raspuns: "Dau declaratii la DNA, nu la dumneavoastra. Astept sa ma intrebe procurorii".
Avocatul Corneliei Naum, Bogdan Vlad, a declarat ca mama premierului Victor Ponta se afla la DNA Ploiesti intrucat a fost citata in calitate de martor.
"Vom participa la aceasta activitate procedurala", le-a declarat jurnalistilor Bogdan Vlad, dupa intrarea Corneliei Naum in sediul Serviciului Teritorial Ploiesti al DNA.
La ora transmiterii acestei stiri, mama premierului Victor Ponta se afla in sediul DNA Ploiesti, dar nu a fost inca chemata in birourile procurorilor. Dupa ce s-a legitimat la intrarea in sediul institutiei, Cornelia Naum a fost invitata sa astepte in holul institutiei.
Surse judiciare au declarat pentru Mediafax ca mama premierului Victor Ponta a fost citata sa se prezinte la DNA Ploiesti pentru a fi audiata in calitate de martor in dosarul in care este arestat ginerele sau, Iulian Hertanu.
![](https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2020-06-18-24108146-0-header-recomandari-box.jpg)
Un uriaș adormit ar putea ucide viața din oceane / Mark Zuckerberg și-a făcut de râs metaversul / Noi filme „Lord of The Rings” la orizont
Când vremea o ia razna pentru o lună - O „plimbare” virtuală printre extremele de frig și căldură în cele 12 luni ale anului
„Nu mai vorbiți veverițelor, că vă iau și vă prind de coadă și apoi mă excit”. Girl Up, rețeaua adolescentelor care luptă împotriva abuzurilor sexuale din școli
Zelenski spune că situația de pe front devine din cea în ce mai grea. Hanna Maliar: Rușii și-au desfășurat toate forțele pentru a încercui Bahmut
Răsturnare de situație în cazul morții Dariei Dughina. Un grup clandestin anti-Putin a ucis-o pe fiica lui Aleksandr Dughin, susține un fost deputat rus
![]() | Proiect finantat de Uniunea Europeana |
Proiectul "Implicare si simplificare. Instrumente online in sprijinul luptei anticoruptiei" este finantat de Uniunea Europeana prin Programul Facilitatea de Tranzitie 2007/19343.01.11 - Consolidarea sprijinului societatii civile in lupta impotriva coruptiei. Aceasta sectiune nu reprezinta in mod necesar pozitia oficiala a Comisiei Europene. Intreaga raspundere asupra corectitudinii si coerentei informatiilor prezentate revine initiatorilor. Pentru eventuale informatii si sesizari legate de proiectele PHARE contactati: cfcu.phare@mfinante.ro Pentru informatii despre celelalte programe finantate de Uniunea Europeana in Romania, cat si pentru informatii detaliate privind aderarea Romaniei la Uniunea Europeana, va invitam sa vizitati adresa web a Centrului de Informare al Comisiei Europene in Romania. |
- 16 ani 4 luni
- 16 ani
- 15 ani 7 luni
- 11 ani 11 luni
- 11 ani 9 luni
- 4542 zile
- 4345 zile
- 4011 zile
- 3925 zile
- 3925 zile
- 7863 zile
- 4536 zile
- 6102 zile
- 6677 zile
- 4089 zile
- 3941 zile
- 6528 zile
- 5881 zile
- 6486 zile
- 3983 zile
- 4548 zile
- 6221 zile
- 7055 zile
- 5625 zile
- 5552 zile
- 6607 zile
- 6580 zile
- 3637 zile
- 4788 zile
- 6581 zile
- 4040 zile
- 3856 zile
- 4850 zile
- 5654 zile
- 5668 zile
- 6488 zile
- 5649 zile
- 3933 zile
- 3900 zile
- 4773 zile
- 6291 zile
- 4813 zile
- 6074 zile
- 4366 zile
- 6420 zile
- 4927 zile
- 3863 zile
- 4086 zile
- 5198 zile
- 3876 zile
- 4122 zile
- 6938 zile
- 5846 zile
- 5135 zile
https://ohanesian.wordpress.com/2013/07/02/adevarul-despre-premierul-victor-ponta-care-ne-zbarleste-parul/
Daca-l intreaba cineva astazi are sa cante din nou refrenul lui preferat " Eu nu stiu dom`le ,nu stiu!"
Ehhh , Monta ,la toata vremea-i vine vremea. Eu am sa traiesc ziua in care hemoroizii de la A3 au sa-ti planga de mila iar tu vei sustine in fata camerelor ca e un proces politic....
Treaba e mult mai simpla: chemarea la DNA a mamei premierului nu e altceva decât o continuare a istericalele de ieri ale doamnei Koveși la adesa lui Ponta.
Acum e timpul nostru sa strigam: Pontache la puscarie...oleoleole...
Hai ca se strange latzul. macar pentru magaria facuta in 2012 si tot tre' sa dea putin cu subsemnatul si iubitul vstru premier.
Te uiți numai in gura varanilor , caști ochii la latrine , te apucă istericalele ! Treci , labeunu ! începi cu zaharicale , o iei mai ușor .
Deci, nici o problema. Sper sa o vedem si cu bratarele. Dar si mai mult speram sa-i vedem feciorul cu bratarele metalice.
lasa bre nu-i purta mata de grija,are cine.
sa vezi dracia dracu' cand s-o apuca mamaie sa dea din gura
genul de femeie care fura bomboanele copiilor si pe urma spune ca nu a facut nimic rau.
Gandire tipic pentru moluste:
E batrana saraca!...Hai sa dama liber la furat pentru toti batranii.
E femeie saraca!...hai sa lasam toate femeile sa fure.
Saraca femeie cu milioane de euro in conturi.Ma intreb cati din retardatii care i-au apararea infractorului au si banii si conditiile de trai ele acestui infractor.Daca la finalul zilei tot paine si cartofi mananci in loc de icre negre la restaurant probabil intre tine si fosila Lucy nu exista nici o diferenta la nivel de evolutie.
Lasa dle avocat ca n-ai matale de unde sa stii cum va evolua ancheta, incat sa-ti permiti astfel de declaratii sforaitoare.
Cand doar s-a pomenit prin presa de eventuale afaceri dubioase ale firmei famigliei Ponta, toti avocatii ati spus ca "sunt numai zvonuri, nimic altceva"
Dupa ce au inceput sa fie chemati la DNA ati spus ca toti sunt doar martori, nicidecum suspecti sau invinuiti..
Dupa ce au fost pusi sub invinuire, ati spus ca e doar o formalitate.
Cand au fost bagati la arest ati spus ca precis vor fi achitati...
Si dupa ce sunt condamnati definitiv amenintati cu CEDO.
Si dupa ce CEDO nici macar nu ia in seama contestatiile voastre, nu va ramane decat sa plangeti pe la Antene ca "justitia lui Basescu...ooops, nu mai e Basescu...e Johannis...."