Gabriel Sandu, fost ministru al Comunicatiilor: Nu exista ministru in Romania care sa nu fie conditionat sa finanteze partidele. O campanie electorala costa 60 de milioane de euro
Gabriel Sandu a mai afirmat ca "Se facea repartitie, eu primeam nota scrisa de la fiecare presedinte de filiala cu fiecare om care trebuie angajat".
El a mai spus ca "Cu mine au negociat directorii Microsoft" si ca in acest caz "serviciile nu sunt fictive, sunt nelivrate. Este forma prin care s-a eludat legea."
Intrebat daca este pregatit pentru executarea pedepsei, Gabriel Sandu a raspuns ca "nu sunt pregatit. Am un baiat de 3 ani, mai am unul de 22".
"Astazi, eu puteam sa fiu achitat. Asta a fost o executie. Sper ca eu sa fiu ultimul executat politic de catre ICCJ", a incheiat fostul ministru al Comunicatiilor.
![](https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2020-06-18-24108146-0-header-recomandari-box.jpg)
Un uriaș adormit ar putea ucide viața din oceane / Mark Zuckerberg și-a făcut de râs metaversul / Noi filme „Lord of The Rings” la orizont
Când vremea o ia razna pentru o lună - O „plimbare” virtuală printre extremele de frig și căldură în cele 12 luni ale anului
„Nu mai vorbiți veverițelor, că vă iau și vă prind de coadă și apoi mă excit”. Girl Up, rețeaua adolescentelor care luptă împotriva abuzurilor sexuale din școli
Zelenski spune că situația de pe front devine din cea în ce mai grea. Hanna Maliar: Rușii și-au desfășurat toate forțele pentru a încercui Bahmut
Răsturnare de situație în cazul morții Dariei Dughina. Un grup clandestin anti-Putin a ucis-o pe fiica lui Aleksandr Dughin, susține un fost deputat rus
![]() | Proiect finantat de Uniunea Europeana |
Proiectul "Implicare si simplificare. Instrumente online in sprijinul luptei anticoruptiei" este finantat de Uniunea Europeana prin Programul Facilitatea de Tranzitie 2007/19343.01.11 - Consolidarea sprijinului societatii civile in lupta impotriva coruptiei. Aceasta sectiune nu reprezinta in mod necesar pozitia oficiala a Comisiei Europene. Intreaga raspundere asupra corectitudinii si coerentei informatiilor prezentate revine initiatorilor. Pentru eventuale informatii si sesizari legate de proiectele PHARE contactati: cfcu.phare@mfinante.ro Pentru informatii despre celelalte programe finantate de Uniunea Europeana in Romania, cat si pentru informatii detaliate privind aderarea Romaniei la Uniunea Europeana, va invitam sa vizitati adresa web a Centrului de Informare al Comisiei Europene in Romania. |
- 16 ani 4 luni
- 16 ani
- 15 ani 7 luni
- 11 ani 11 luni
- 11 ani 9 luni
- 4542 zile
- 4345 zile
- 4011 zile
- 3925 zile
- 3925 zile
- 7863 zile
- 4536 zile
- 6102 zile
- 6677 zile
- 4089 zile
- 3941 zile
- 6528 zile
- 5881 zile
- 6486 zile
- 3983 zile
- 4548 zile
- 6221 zile
- 7055 zile
- 5625 zile
- 5552 zile
- 6607 zile
- 6580 zile
- 3637 zile
- 4788 zile
- 6581 zile
- 4040 zile
- 3856 zile
- 4850 zile
- 5654 zile
- 5668 zile
- 6488 zile
- 5649 zile
- 3933 zile
- 3900 zile
- 4773 zile
- 6291 zile
- 4813 zile
- 6074 zile
- 4366 zile
- 6420 zile
- 4927 zile
- 3863 zile
- 4086 zile
- 5198 zile
- 3876 zile
- 4122 zile
- 6938 zile
- 5846 zile
- 5135 zile
Ca hotu' iti fura banii, dar tampitu' te baga-n prapastie...
Gabriel Sandu și Gheorghe Ștefan trebuie să facă destulă închisoare încât să fie învățătură de minte și pentru viitorii miniștri sau primari.
Ca doar nu ne-o crede tampiti sa ne imaginam ca aducea bani de acasa ! ?
Despre Abramburica stie ceva concret ? Asta a fost cam mult timp ministru la invatamant. Asta de unde lua bani ca sa fie ministru ? Din salariul de bugetar ?
Știi ce face un om corect când i se propune să săvârșească o infracțiune? Se duce frumos la poliție sau la parchet, spune povestea și colaborează pentru ca oamenii răi - care cer bani pentru finanțarea partidelor - să intre la bulău.
Ai ieșit măcar prin presă ca să le spui cetățenilor: „gigi de la partidul P mi-a cerut bani ca să fiu numit ministru”; ai spus celor din partidului respectiv: „bă nenorociților, eu am capacitatea de a fi un ministru extraordinar și vreau funcția ca să lucrez pentru binele cetățeanului și al țării, cum vă închipuiți voi că aș fi atât de mizerabil încât să vă dau șpagă pentru asta”?
Cum, n-ai făcut nici asta?!
Păi și-acum ce vrei de la noi, milă, compasiune, considerație?
Du-te, măh, sănătos după gratii, acolo unde ți-este locul.